O Szkole

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w JarosławiuSzkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu to unikalna w skali całego kraju inicjatywa, powstała w wyniku zapotrzebowania na profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży w piłce nożnej i tenisie stołowym. Szkoła rozpoczęła działalność we wrześniu 2015 roku, zapraszając we własne progi najzdolniejszych młodych adeptów z regionu. W 2017 roku Ambasadorem naszej szkoły został wybitny reprezentant i ekspert telewizyjny, Tomasz Hajto!

- Chcemy wyróżnić się podejściem do treningu i metodologią szkoleniową. Wartością naszej szkoły będą zarówno wysoko wykwalifikowani trenerzy, jak i najlepsza kadra dydaktyczna - mówią zgodnie Kamil Dziukiewicz i Michał Cebula, pomysłodawcy projektu SMS Jarosław, który zawiera we własnej ofercie zarówno szkołę podstawową, jak i gimnazjum.

Obydwie szkoły mają na celu kompleksowy rozwój zawodnika w ujęciu sportowym i dydaktycznym, jednocześnie przygotowując do udziału w profesjonalnych rozgrywkach na szczeblu zawodowym oraz kolejnych etapu edukacji (odpowiedzialne podejście do rozwoju młodego człowieka).

- Profesjonalnie przygotowany program szkoły pozwoli osiągnąć status jednej z najlepszych szkół mistrzostwa sportowego w Polsce. Cała kadra zbudowana jest z ambitnych ludzi, którym przyświeca wielka idea - podkreślają pomysłodawcy.

Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu.SMS Jarosław zakłada ścisłą współpracę z klubem PKS Kolping FRAC Jarosław, trzykrotnych brązowych medalistów rozgrywek Polskiej  Superligi Tenisa Stołowego, na której opiera się szkolenie młodych adeptów.

Również w zakresie piłki nożnej proces szkoleniowy został oparty o najlepsze wzorce. Młodzi piłkarze trenują według holenderskiego systemu szkolenia z dodatkowym uzupełnieniem cyklu treningowego przez Coerver Coaching.

- W Polsce jesteśmy pionierami, jeśli chodzi o połączenie tych dwóch dyscyplin w jednej klasie. Ponadto, jeśli chodzi o mistrzostwa sportowe w tenisie stołowym na poziomie "podstawówek" i gimnazjów, nasz projekt jest unikalny. Chcemy więc na początku przeprowadzić rekrutację wśród kandydatów z terenu całego Podkarpacia, ale naszą ambicją i celem jest, by do najlepszej szkoły w kraju chciały dołączyć dzieci z całej Polski. Nawiązaliśmy współpracę z bursą szkolną w Jarosławiu, więc chętnych zapraszamy już teraz - przyznają Kamil Dziukiewicz i Michał Cebula.

Pływalnia.SMS Jarosław podlega Starostwu Powiatowemu, ale współpracuje także z władzami Miasta Jarosławia. Dzięki tej współpracy zajęcia mogą odbywać w miejskich obiektach: na stadionie, w hali oraz na pływalni. Dla adeptów szkoły dostępne są także sala specjalistyczna PKS Kolping, boisko ze sztuczną nawierzchnią w Dachnowie, jarosławskie "orliki" oraz obiekty szkolne.

Boisko do gry w piłkę nożną.

Zajęcia dydaktyczne są prowadzone przy ul. Pruchnickiej 2 budynek B kampus PWST w Jarosławiu. W ramach zajęć przewidziano dodatkowe formy aktywności, m.in. basen, sztuki walki oraz - co bardzo istotne - trening mentalny. Wszelkie dodatkowe zajęcia treningowe mają na celu wpłynąć pozytywnie na adeptów szkoły nie tylko w ujęciu psychologicznym, ale przede wszystkim sprzyjać rozwojowi ogólnemu młodych sportowców oraz nabywaniu umiejętności i cech wykorzystywanych na boisku czy korcie.

Każdy uczeń SMS Jarosław, poza dostępem do wszystkich wymienionych obiektów, może liczyć także na regularne występy w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, a także na wyjazdy na prestiżowe turnieje zagraniczne. Młodzi zawodnicy otrzymują pełne wyposażenie marki adidas - włącznie ze kompletami strojów, dresami oraz torbami. Pełen profesjonalizm to również dodatkowe zajęcia językowe, darmowe korepetycje przedmiotowe oraz stała opieka fizjoterapeuty.

Miesięczne czesne wynosi 200 zł. Rodzice zainteresowani ofertą SMS Jarosław bądź udziałem w spotkaniach tematycznych z trenerami i założycielami Szkoły proszeni są o kontakt telefoniczny (tel. 606 892 055, 530 541 783) lub elektroniczny (e-mail: smsjaroslaw@gmail.com).