SMS U-16 Jarosław w najlepszej ósemce Mistrzostw Polski w futsalu

Szkoła

SMS U-16 Jarosław w najlepszej ósemce Mistrzostw Polski w futsalu

W dniach 7-9 luty w odległym Starogardzie Gdańskim nasza drużyna SMS U-16 po raz pierwszy w historii wystąpiła w finałach Mistrzostw Polski do lat 16 w futsalu w gronie szesnastu najlepszych zespołów w kraju w tej odmianie piłki nożnej.

SMS-iacy, którzy awans do finałów wywalczyli w eliminacjach zdobywając tytuł wicemistrzów Podkarpacia (rozgrywając turnieje w Oleszycach, Zarzeczu oraz finałowy w Kamieniu) w daleką podróż udali się już w czwartek, gdzie po 11-godzinach zakwaterowali się w naszej bazie na czas Mistrzostw Polski (Restauracja Gold w Janowie), a później odbyli wieczorny rozruch w jednej z hal sportowych w Starogardzie Gdańskim.

Piątek to czas na odprawę taktyczną, uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw, a o godzinie 19.00 mecz z Gwiazdą Ruda Śląska zakończony wynikiem 1-1 po golu Michała Gidy na dwie minuty przed końcem spotkania.

W sobotę nasza drużyna rozegrała kolejne dwa mecze grupowe pokonując w nich Hurtap Łęczyca 2-0 (dwie bramki kapitana Sebastiana Bogacza ) oraz SPN Szamotuły 6-2 (trzy trafienia Jarosława Aksamita oraz po jednym Sebastiana Bogacza Radosława Rogi i Seweryna Zalewskiego) awansowała do ćwierćfinałów zajmując pierwsze miejsce w grupie.

Niedzielny ćwierćfinał z futsalowym zespołem z Nowin to bardzo uważna gra obu zespołów w defensywie i gra "na błędy", jeden więcej popełnia nasz zespół i ostatecznie ulegamy zespołowi z woj. świętokrzyskiego (który zdobywa ostatecznie brązowy medal Mistrzostw Polski) 1-2 po golu Sebastiana Bogacza.

Wyniki faza grupowa:

SMS Jarosław - Gwiazda Ruda Śląska 1-1 (Gida)
SMS Jarosław - Junior Hurtap Łęczyca 2-0 (Bogacz 2)
SMS Jarosław - SPN Szamotuły 6-2 (Aksamit 3, Bogacz, Zalewski, Roga)

Faza pucharowa - ćwierćfinał:

SMS Jarosław - GKS Futsal Nowiny 1-2 (Bogacz)

Mistrzem Polski został zespół Rekordu Bielsko-Biała, wicemistrzem gospodarze Beniaminek Starogard Gdański, brązowe medale przypadły GKS Futsal Nowiny natomiast nasz zespół sklasyfikowany został na miejscach 5-8 będąc najwyżej sklasyfikowaną drużyną z woj. podkarpackiego.

Skład SMS: Marcin Piela (br), Dawid Bachnacki (br), Sebastian Bogacz (kpt), Radosław Socha, Jarosław Aksamit, Michał Gida, Jakub Mliczak, Michał Stankiewicz, Nazar Chernyshyn, Seweryn Zalewski, Radosław Roga, Grzegorz Piela

Trener SMS Robert Kurosz: Z postawy drużyny w finałach Mistrzostw Polski można być jak najbardziej zadowolonym, drużyna zrobiła bardzo duży progres pod kątem organizacji gry i taktyki futsalowej i za wykonaną pracę na treningach i realizację założeń należą się zawodnikom duże brawa . Mierzyliśmy się z zespołami od lat grającymi w MMP, a mimo to cel jaki sami sobie założyliśmy czyli wyjście z grupy z niełatwymi przecież rywalami osiągnęliśmy z pierwszego miejsca. Po meczu ćwierćfinałowym na pewno panował niedosyt, popełniliśmy o jeden błąd więcej niż doświadczony przeciwnik, jednak z perspektywy czasu miejsce w najlepszej ósemce w Polsce i to w debiucie należy z pewnością docenić. Ze swojej strony chciałem podziękować wszystkim zawodnikom za futsalowy sezon, a także kibicom którzy śledzili poczynania naszego zespołu. Jestem przekonany, że umiejętności i zdobyte doświadczenie pomogą chłopakom w ich dalszym rozwoju już na dużym boisku.

Zbliżają się Mistrzostwa Polski do lat 16 w futsalu

Szkoła

Zbliżają się Mistrzostwa Polski do lat 16 w futsalu

Od piątku 7 lutego 2020 r. w Starogardzie Gdańskim zespół SMS Jarosław U-16 rywalizować będzie w finałach Mistrzostw Polski do lat 16 w futsalu.
Nasza drużyna w daleką podróż wyruszy już dziś. Będziemy na bieżąco informować Was o całym wyjeździe i meczach SMS Jarosław w gronie szesnastu najlepszych zespołów w naszym kraju.

Obozy zimowe SMS Jarosław

Szkoła

Obozy zimowe SMS Jarosław

W dniach 20.01-24.01 piłkarze oraz pływacy SMS-u Jarosław przebywali na zgrupowaniach zimowych. Klasy 4-7 Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu wybrali się w tereny górskie, a nasze rodzime Bieszczady, a konkretnie do Leska. Grupy klas 8 SP SMS oraz 1 LO SMS Jarosław szlifowali formę na północy woj. Lubelskiego a konkretnie w miejscowości Puławy. Program obozów był bardzo napięty, dzięki czemu oprócz doskonalenie umiejętności czysto sportowych, był czas na teorię oraz wspólną integrację.

W Lesku naszą bazą było Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Bieszczadnik”. Dzięki bardzo dobrej lokalizacji mieliśmy na wyciągnięcie ręki tak naprawdę wszystko co potrzeba na obozie: boisko z sztuczną nawierzchnią, basen, oraz bazę noclegową z pysznym domowym jedzeniem. Czas wytężonej pracy przepełniony był przede wszystkim treningami piłkarskimi, pływackimi, analizą gry, teoretycznymi wykładami na temat modelu gry, sparingami, turniejami wewnętrznymi czy filmami edukacyjnymi ukazującymi jak ciężką pracą można dojść na szczyt w sporcie. Warto tutaj zaznaczyć bardzo ciężką prace pływaków, którzy w pocie czoła przygotowywali się do startów w Lidze. Nie zabrakło czasu również na integrację, i regenerację. Zajęcie również urozmaicaliśmy poprzez turnieje wewnętrzne w tenisa stołowego czy gry planszowe.

W Puławach nasi piłkarze z grup starszych zakwaterowani byli w bursie szkolnej. Jednym z kryteriów wyboru tego miejsca była świetna baza treningowa. Do dyspozycji naszej mieliśmy dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią, orlik przy bursie oraz basen i siłownię. Puławy to miasto bardzo
otwartym na sport, każdy pasjonat aktywności fizycznej znajdzie tam coś dla siebie. Drużyny rozegrały bardzo wartościowe sparingi z zespołami TOP 54 Biała Podlaska, występującymi w Centralnej Lidze Juniora U15 i U17, Wisłą Puławy U17 i Ceramiką Opoczno U17. Każdy z tych meczy dostarczył trenerom sporo materiału do analizy. Podsumowując czas spędzony na Lubelszczyźnie, możemy uznać za owocny. Puławy to miasto bardzo otwartym na sport, każdy pasjonat aktywności fizycznej znajdzie tam coś dla siebie. Dzięki tym wszystkim możliwością udało się zrealizować wszystkie cele szkoleniowe.

Czas spędzony podczas pięciodniowych obozów uznajemy za bardzo pożyteczny, który na pewno zaprocentuję w przyszłości, a wartości wyniesione z tego typów wyjazdów pozostaną naszym zawodnikom do końca życia.

Młodzieżowa Rada Miasta Jarosławia

Szkoła

Młodzieżowa Rada Miasta Jarosławia

Miło nam poinformować, że mamy reprezentantów w Młodzieżowej Radzie Miasta Jarosławia. Szkołę Podstawową Mistrzostwa Sportowego reprezentuje Klaudia Rygiel z klasy 6, a Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego reprezentuje Jagoda Chwojko z klasy 1.

Gratulujemy!

 

Apel Bożonarodzeniowy

Szkoła

Apel Bożonarodzeniowy

20 grudnia 2019 r. w Szkole Mistrzostwa Sportowego miał miejsce uroczysty apel bożonarodzeniowy przygotowany przez klasy 1 i 2. Po wprowadzeniu w świąteczny nastrój uczniowie wraz z wychowawcami udali się na wigilie klasowe.

 

Konkurs kolęd i pastorałek

Szkoła

Konkurs kolęd i pastorałek

19 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego odbył się po raz drugi konkurs kolęd i pastorałek. Swoją obecnością zaszczycili nas uczestnicy z Przedszkola nr 4, 11. Montessori oraz z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Szówsku.

Uczestnicy wprowadzili nas w nastrój świąteczny.

 

 

Wyjazd do Sejmu

Szkoła

Wyjazd do Sejmu

17 grudnia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Świętem zwiedzali Sejm RP w Warszawie. Serdecznie dziękujemy Panu Posłowi Tadeuszowi Chrzanowi za zaproszenie do Sejmu.

 

 

Sukces Ani w konkursie kuratoryjnym z matematyki

Szkoła

Sukces Ani w konkursie kuratoryjnym z matematyki

Uczennica Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z matematyki. Ania osiąga sukcesy nie tylko na arenie sportowej, ale i edukacyjnej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Mikołajki

Szkoła

Mikołajki

6 grudnia Szkołę Mistrzostwa Sportowego odwiedził święty Mikołaj . Mikołaj rozdał prezenty w klasie 1 i 2. Odwiedził też pozostałych uczniów, wprowadzając świąteczny nastrój. Klasy 6 i 7 wraz z wychowawcami, w ramach prezentu mikołajkowego, wybrały się do Kina Na Biegunach na film „Śnieżna paczka”.

Konkurs taneczny „Show Dance”

Szkoła

Konkurs taneczny „Show Dance”

W listopadzie, w naszej szkole odbył się konkurs taneczny „Show Dance” zorganizowany dla dzieci z przedszkoli Montessori, Wyspa Skarbów oraz nr 9, 11 i 12. Przedszkolaków przywitali nasi uczniowie z klasy 1 oraz 2, prezentując specjalny układ taneczny. Dzieci wprowadziły patriotyczny akcent, śpiewają piosenkę o naszej ojczyźnie oraz tańcząc krakowiaka. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody, a radości i emocji nie było końca.