Młodzieżowa Rada Miasta Jarosławia

Szkoła

Młodzieżowa Rada Miasta Jarosławia

Miło nam poinformować, że mamy reprezentantów w Młodzieżowej Radzie Miasta Jarosławia. Szkołę Podstawową Mistrzostwa Sportowego reprezentuje Klaudia Rygiel z klasy 6, a Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego reprezentuje Jagoda Chwojko z klasy 1.

Gratulujemy!

 

Apel Bożonarodzeniowy

Szkoła

Apel Bożonarodzeniowy

20 grudnia 2019 r. w Szkole Mistrzostwa Sportowego miał miejsce uroczysty apel bożonarodzeniowy przygotowany przez klasy 1 i 2. Po wprowadzeniu w świąteczny nastrój uczniowie wraz z wychowawcami udali się na wigilie klasowe.

 

Konkurs kolęd i pastorałek

Szkoła

Konkurs kolęd i pastorałek

19 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego odbył się po raz drugi konkurs kolęd i pastorałek. Swoją obecnością zaszczycili nas uczestnicy z Przedszkola nr 4, 11. Montessori oraz z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Szówsku.

Uczestnicy wprowadzili nas w nastrój świąteczny.

 

 

Wyjazd do Sejmu

Szkoła

Wyjazd do Sejmu

17 grudnia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Świętem zwiedzali Sejm RP w Warszawie. Serdecznie dziękujemy Panu Posłowi Tadeuszowi Chrzanowi za zaproszenie do Sejmu.

 

 

Sukces Ani w konkursie kuratoryjnym z matematyki

Szkoła

Sukces Ani w konkursie kuratoryjnym z matematyki

Uczennica Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z matematyki. Ania osiąga sukcesy nie tylko na arenie sportowej, ale i edukacyjnej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Mikołajki

Szkoła

Mikołajki

6 grudnia Szkołę Mistrzostwa Sportowego odwiedził święty Mikołaj . Mikołaj rozdał prezenty w klasie 1 i 2. Odwiedził też pozostałych uczniów, wprowadzając świąteczny nastrój. Klasy 6 i 7 wraz z wychowawcami, w ramach prezentu mikołajkowego, wybrały się do Kina Na Biegunach na film „Śnieżna paczka”.

Konkurs taneczny „Show Dance”

Szkoła

Konkurs taneczny „Show Dance”

W listopadzie, w naszej szkole odbył się konkurs taneczny „Show Dance” zorganizowany dla dzieci z przedszkoli Montessori, Wyspa Skarbów oraz nr 9, 11 i 12. Przedszkolaków przywitali nasi uczniowie z klasy 1 oraz 2, prezentując specjalny układ taneczny. Dzieci wprowadziły patriotyczny akcent, śpiewają piosenkę o naszej ojczyźnie oraz tańcząc krakowiaka. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody, a radości i emocji nie było końca.

Święto Niepodległości

Szkoła

Święto Niepodległości

7 i 8 listopada br. społeczność Szkoły Mistrzostwa Sportowego upamiętniła odzyskanie przez Polskę niepodległości. Tegoroczne obchody te miały charakter radosny Uczniowie klas 1️ i 2 mieli za zadanie pokolorowanie mapy Polski, na której znajdowały się symbole naszego kraju. Zadaniem dla klas 4-6 było wykonanie kartek urodzinowych dla Polski wraz z życzeniami – prace można było podziwiać na szkolnym korytarzu.

Klasy 7,8 raz 1 i 2 LO brały udział w grze edukacyjnej łączącej naukę i zabawę. Zadania, z którymi mieli zmierzyć się uczniowie to:
- quiz dotyczący marszałka Piłsudskiego oraz rozpoznanie go na zdjęciu,
- ułożenie we właściwej kolejności piosenki legionowej
- rozwiązanie krzyżówki,-rozpoznanie tytułów piosenek patriotycznych

Celem gry była chęć zmiany formuły obchodów Święta Niepodległości, by uczynić go dniem wesołym i bardziej spontanicznym, a przez to bardziej atrakcyjnym dla młodzieży.

Udział w akacji BohaterON

Szkoła

Udział w akacji BohaterON

W październiku nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem wzięli się za pisanie kartek do Powstańców. Było to dla nich nie lada przeżycie.

Pasowanie na ucznia

Szkoła

Pasowanie na ucznia

Uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej za nami. Podczas tego święta obecni byli bliscy naszych pierwszoklasistów, Rodzice, Pan Poseł Tadeusz Chrzan oraz dyrekcja z gronem pedagogicznym.