Nabór uzupełniający

Szkoła

Nabór uzupełniający

Ostatni dzwonek! Jeżeli chcesz dołączyć do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu.
Trwa nabór uzupełniający do klas:

 • 1 Szkoły Podstawowej,
 • 2 Szkoły Podstawowej,
 • 3 Szkoły Podstawowej,
 • 4 Szkoły Podstawowej,
 • 5 Szkoły Podstawowej,
 • 6 Szkoły Podstawowej,
 • 7 Szkoły Podstawowej,
 • 8 Szkoły Podstawowej

oraz

 • 1 Liceum Ogólnokształcącego,
 • 2  Liceum Ogólnokształcącego,
 • 3 Liceum Ogólnokształcącego.

Chcesz wiedzieć więcej? 
Zadzwoń: 16 3000333

Możesz wypełnić formularz zgłoszeniowy w wersji elektronicznej:
https://www.smsjaroslaw.pl/informacje/nabór

Dzień otwarty SMS Jarosław już w sobotę!

Szkoła

Dzień otwarty SMS Jarosław już w sobotę!

START już jutro 9️ maja 2️0️2️0️ r, godzina 1️1️:0️0️.

W związku z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii związanego z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 przeprowadzimy dla Was Drodzy Rodzice i przyszli Uczniowie SMS Jarosław Dzień Otwarty on-line.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na live z budynku szkoły.

Link poniżej:

http://pod24.info/telewizja-pod24.html?slg=dzie%C5%84-otwarty-online-w-sms-jaros%C5%82aw&fbclid=IwAR2aJDstfunp2kz0AaD7TMVP3S0W2iqbDnCLc2KMf9JEYPMzSDRERt4faSc

Odpowiemy na Wasze pytania na temat naboru do naszej placówki na rok szkolny 2020/2021 podczas spotkania online z Dyrekcją Szkoły i kadrą.

Formularz zgłoszeniowy możesz wypełnić w wersji elektronicznej:
https://www.smsjaroslaw.pl/informacje/nabor/

START jutro godz.11:00!!!

#zostańwdomu
#dołączdoSMSJarosław

 

Dzień otwarty SMS Jarosław

Szkoła

Dzień otwarty SMS Jarosław

START 9️ maja 2️0️2️0️ r, godzina 1️1️:0️0️.

W związku z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii związanego z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 przeprowadzimy dla Was Drodzy Rodzice i przyszli Uczniowie SMS Jarosław Dzień Otwarty on-line.

Szczegóły na plakacie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zadawania pytań na temat naboru do naszej placówki na rok szkolny 2️020/2021 do dnia 6️ maja 2️020 r.

Odpowiemy na Wasze pytania podczas spotkania online z Dyrekcją Szkoły i kadrą.

Pytania prosimy kierować na adres mail: smsjaroslaw@gmail.com lub telefonicznie: 16 3000333

Formularz zgłoszeniowy możesz wypełnić w wersji elektronicznej:
https://www.smsjaroslaw.pl/informacje/nabor/

#zostańwdomu
#dołączdoSMSJarosław

Rekrutacja

Szkoła

Rekrutacja

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 do klas:

 • 1️ Szkoły Podstawowej,
 • 4️ Szkoły Podstawowej,
 • 1️ Liceum Ogólnokształcącego,
 • a także nabór uzupełniający do pozostałych klas.

Drodzy ósmoklasiści jesteśmy dla Was w rekrutacji elektronicznej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu:
http://informator.starostwo.jaroslaw.pl

Możesz również wypełnić formularz zgłoszeniowy w wersji elektronicznej:
https://www.smsjaroslaw.pl/informacje/nabor/

Chcesz wiedzieć więcej? 
Zadzwoń: 16 3000333

SMS wzorem dla innych. Uczą dzieci bez wychodzenia z domu

Szkoła

SMS wzorem dla innych. Uczą dzieci bez wychodzenia z domu

W związku z koniecznością zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, niezbędne stało się wprowadzenie rozwiązań umożliwiającym szkołom i placówkom działanie w zmienionych warunkach organizacyjnych, a także pracę z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Sytuacja, w której obecnie się znajdujemy jest szczególna i wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji oraz współpracy. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie - mówi koordynator projektu w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, Beata Łuków.      W środę 25 marca br. weszły w życie nowe przepisy Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące zdalnego nauczania. Zgodnie z rozporządzeniem resortu realizowanie podstawy programowej poprzez taką formę nauki stało się właśnie obowiązkiem.

Kształcenie na odległość wymaga wykorzystania nowych narzędzi oraz stosowania zupełnie innych niż dotychczas metod nauczania.

Jako Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, mając na uwadze dobro naszych podopiecznych już we wtorek 24 marca br. podjęliśmy się nowatorskiej metody nauczania na odległość poprzez transmisje na żywo e-lekcji z budynku naszej szkoły. Było to ogromne wyzwanie dla nas wszystkich. Jest to nowa sytuacja zarówno dla nas – nauczycieli, jak i dla uczniów/ Jednak jednoczymy siły i działamy wspólnie. Przekazujemy naszym uczniom wiedzę, jak najlepiej potrafimy. I choć debiuty przed kamerami na początku nie były łatwe, to czego się nie robi dla naszych SMSiaków. Dostajemy sygnały od rodziców naszych podopiecznych, że dzieci czynnie korzystają z e-lekcji i chętnie wykonują zadania przez nas zadane.

E-lekcje uzupełniane są również zajęciami offline z wykorzystaniem dziennika elektronicznego, kart pracy, e-maila i dostępnych komunikatorów. Wzajemna współpraca i odpowiedzialne podejście do kształcenia na odległość, to klucz do efektywnego organizowania czasu uczniów w domu.

- Postanowiliśmy połączyć nauczanie offline z domu z nauczaniem online ze szkoły. Idealnie do naszej nowej idei pasuje szkolne motto "Nie osiągniesz nowych szczytów idąc wydeptanym szklakiem". My zmieniliśmy szlak i szukamy nowych rozwiązań, aby w tym ciężkim czasie pandemii koronawirusa rozwijać naszych uczniów - podkreślają wspólnie dyrektorzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Kamil Dziukiewicz i Michał Cebula.

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu nie zaniedbują także sportu. Sportowcy trenują w domu i wykonują ćwiczenia zaplanowane przez trenerów poszczególnych sekcji.

 

Od wtorku rozpoczynamy e-lekcje w formie transmisji

Szkoła

Od wtorku rozpoczynamy e-lekcje w formie transmisji "na żywo"

Szanowni Państwo! Przed nami nowe wyzwania!

Decyzją Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, w trosce o edukację Państwa dzieci, od jutra rozpoczynamy e-lekcje w formie transmisji „na żywo” prosto z naszej szkoły. Zajęcia będą realizowały podstawę programową.

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami:

 1. Zajęcia edukacyjne będą odbywały się zgodnie z dostosowanym planem lekcji.
 2. Do e-lekcji potrzebne będą:
  - dostęp do Internetu,
  - laptop/komputer/tablet,
  - zeszyt przedmiotowy, podręcznik, zbiór zadań, ćwiczenia.
 3. Każdy uczeń i rodzic powinien czynnie korzystać z dziennika elektronicznego.
 4. Jeżeli uczeń nie będzie obecny podczas transmisji, otrzyma stosowną ocenę.
 5. Dyrektor Szkoły zapewnia uczniom e-lekcje, które są obowiązkowe i będą zawierały realizację nowego materiału.

#SMSiaki łączymy się razem!
#siedź w domu i czytaj książki!
#zostań w domu!

Komunikat dla nauczycieli, uczniów i rodziców

Bez kategorii

Komunikat dla nauczycieli, uczniów i rodziców

Każdego dnia należy sprawdzać wiadomości przekazywane przez dziennik elektroniczny, stronę internetową i facebooka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Informujemy, że na czas kwarantanny nauczyciele udostępniają uczniom obowiązkowe materiały i zadania dydaktyczne. Materiały umieszczone będą sukcesywnie aktualizowane i sprawdzane. Prosimy o regularne monitorowanie pojawiających się aktualizacji.

Dodatkowo na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej  epodreczniki.pl  udostępniono e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodreczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

Dla ósmoklasistów zalecamy codzienną porcję powtórek przed egzaminem przygotowaną przez CKE:
https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/

Lekcje z Internetu - rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje

Polecamy też pasma edukacyjne TVP: https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne

Komunikat w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Bez kategorii

Komunikat w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych

W tym czasie kiedy działalność szkoły zostaje zawieszona uczniowie powinni pozostać w domach, unikając w szczególności przebywania w większych skupiskach ludzi.

Prosimy dni wolnych nie traktować jako okazji do odwiedzania galerii handlowych, sklepów i innych miejsc, w których gromadzi się większa ilość osób. Zaleca się przyjmowanie witamin oraz stosowanie „zdrowej” diety bogatej w warzywa i owoce. Wiemy, że dbanie o siebie, to najlepsza ochrona, a aktywność sportowa najlepiej podnosi odporność.

W związku z powyższym przygotowaliśmy tematykę edukacyjną i treningową do samodzielnej realizacji w domu. Zadania domowe, kilka konkursów w postaci „challengów” za które będziecie otrzymywać oceny. Najlepsi uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe.

W związku z brakiem możliwości trenowania naszej dyscypliny i kontynuowania przygotowań do zawodów prosimy o świadome i profesjonalne podejście do realizacji zadań. Do tej pory wykonaliśmy ciężką pracę i szkoda zaprzepaścić zbudowanej formy.

Na częste pytania: „co będzie z naszą formą?”, „jak będziemy teraz trenować?” odpowiadamy: nie są to ferie ani wakacje, dlatego dajemy gotowe zadania treningowe. Przez świadomą pracę kontynuujemy dążenie do CELU.

Gotowe plany treningowe i zadania edukacyjne będą od dziś publikowane na dzienniku elektronicznym w zakładce „zadania”.

Bardzo prosimy o odpowiedzialne podejście do tej nadzwyczajnej i trudnej sytuacji. Od tego, czy będziemy odpowiedzialni zależy zdrowie, a może także życie nasze i innych osób.