Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu z nową patronką !

Złotymi zgłoskami w historii naszej szkoły zapisuje się wczorajszy dzień, kiedy to Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu przyjęła imię Izabeli Marii z Bojanowskich Dzieduszyckiej.
🔸 Nasze uroczystości rozpoczęliśmy o godzinie 9:00 mszą świętą w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, pod przewodnictwem arcybiskupa Adama Szala, który w homilii ukazał zalążki sportu oraz odwołał się do idei kultury fizycznej. W mszy koncelebrowanej uczestniczyli m.in. ks. prałat Zenon Ruchlewicz oraz ks. proboszcz Maciej Kandefer.
🔹 Odświętny korowód, na czele z poświęconym przez arcybiskupa sztandarem, przewędrował przed budynek Szkoły. To wyjątkowe wydarzenie uświetnił orszak konny, wcielając w życie metaforę z książki „Kucem przez Ursynów”. Wzruszającym momentem tej uroczystości było wciągnięcie flagi na maszt i odśpiewanie hymnu.
🔸 Przedstawiciel organu prowadzącego, w osobie pana dyrektora Michała Cebuli, uroczyście odczytał akt nadania imienia i przekazał sztandar szkoły na ręce dyrektora Szkoły Podstawowej, pana Kamila Dziukiewicza. Następnie przekazano uczniom sztandar, a przedstawiciele wszystkich klas złożyli ślubowanie.
🔹 Kolejnym ważnym krokiem uroczystości było odsłonięcie pamiątkowej tablicy, upamiętniającej Patronkę szkoły – Izabelę Marię z Bojanowskich Dzieduszycką, dokonane przez córkę Patronki – Elżbietę Grocholską. Tablica została poświęcona przez jego eminencję arcybiskupa Adama Szala.
🗣 Nasza szkoła gościła wielu znamienitych gości, a uroczystość uświetniły przemówienia: Pani Marii Dzieduszyckiej – córki naszej Patronki, Posła na Sejm RP Pana Tadeusza Chrzana, Archiprezbitera jarosławskiego – ks. Andrzeja Surowca, wicemarszałka Województwa Podkarpackiego – pana Piotra Pilcha, Dyrektora Generalnego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego – pana Marcina Zaborniaka, Starostę jarosławskiego Stanisława Kłopota, przedstawiciela Kuratorium Oświaty w Rzeszowie – pana Jana Fundakowskiego, Prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego – pana Grzegorza Kielara oraz Wiesława Piętę – znawcę sportu akademickiego i tenisa stołowego.
🔸 Byli również z nami radni powiatu i miasta, członkowie Zarządu Powiatu, wójtowie, przedstawiciele burmistrzów i wójtów oraz radni okolicznych gmin. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele instytucji, urzędów wojewódzkich, powiatowych i miejskich, formacji i służb mundurowych. Wśród licznie zgormadzonych byli także przedstawiciele świata edukacji, oświaty i sportu, nauczyciele, wychowawcy trenerzy, rodzice i uczniowie. A także liczna grupa przedstawicieli rodu Dzieduszyckich, Przymierza Rodzin, z przewodniczącą panią Martą Bejnar-Bejnarowicz.
🔹 Przedstawienia naszych gości dokonał Dyrektor Muzeum w Jarosławiu – pan Konrad Sawiński. 👏
🔸 W części artystycznej, dzieci i młodzież naszej szkoły, przedstawiły zgromadzonym gościom sylwetkę swojej Patronki oraz zaprezentowały wiodące dyscypliny sportowe. Wszyscy zgromadzeni mogli zobaczyć wspaniały występ patriotyczno-artystyczny z flagami, w wykonaniu naszych akrobatek, a także pokaz umiejętności piłkarskich, w wykonaniu chłopców z klasy VI. Całości dopełniły występy naszych najmłodszych recytatorów. Uświetnieniem części artystycznej były występy skrzypaczki o diamentowych skrzypcach, Agnes. 🎻🎼
👩‍🏫 Po zakończonej części artystycznej, uczniowie wraz z wychowawcami i trenerami udali się do klas, gdzie odbyły się pierwsze powakacyjne spotkania.
Serdecznie dziękujemy wszystkim przyjaciołom i sympatykom naszej szkoły za udział w tej historycznej uroczystości! 🧡💙
📸 Zdjęcia: Bogdan Pasek