🥇🥇 𝙆𝙖𝙥𝙞𝙩𝙖𝙡𝙣𝙮 𝙬𝙮𝙨𝙩𝙚̨𝙥 𝘼𝙉𝙉𝙔 𝘽𝙍𝙕𝙔𝙎𝙆𝙄𝙀𝙅 ❗❗❗

🏓Przez cztery dni, od 27 do 30 maja br., w Ustrzykach Dolnych rozegrane zostały 𝙈𝙞𝙨𝙩𝙧𝙯𝙤𝙨𝙩𝙬𝙖 𝙋𝙤𝙡𝙨𝙠𝙞 𝙅𝙪𝙣𝙞𝙤𝙧𝙤́𝙬. Kapitalny start zanotowała na swoim koncie wschodząca gwiazda tenisa stołowego w Polsce, zawodniczka Sokołów S.A. Jarosław / PKS Kolping FRAC Jarosław, uczennica Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, 𝘼𝙣𝙣𝙖 𝘽𝙧𝙯𝙮𝙨𝙠𝙖, która zdobyła aż 𝙩𝙧𝙯𝙮 𝙢𝙚𝙙𝙖𝙡𝙚, w tym dwa złote!
🏓 Trener #MateuszCzernik-𝙉𝙖𝙨𝙯𝙖 𝙪𝙘𝙯𝙚𝙣𝙣𝙞𝙘𝙖 wystąpiła we wszystkich z możliwych zmaganiach: grze pojedynczej, podwójnej, mieszanej i drużynowej wspólnie z koleżanka z naszej szkoły Jagodą Chwojko uplasowaly się na 5 miejscu w Polsce🇵🇱. Ania w trzech pierwszych konkurencjach wróciła do domu z medalami. JAGODA indywidualnie uplasowała się na wysokim 17-miejscu w Polsce🇵🇱🏓👊 Super❗
🏓Mimo, że to pierwszy rok jej występów wśród najlepszych juniorek w Polsce, w singlu została rozstawiona z nr 2. To tylko świadczy o coraz wyższym poziomie, jaki reprezentuje. Spokojnie awansowała do 1/8 finału, podobnie jak pozostałe zawodniczki rozstawione na pozycjach 1. –8., czyli: Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk), Natalia Szymczyk (Skarbek Tarnowskie Góry), Zuzanna Wielgos (AZS Politechnika Rzeszów), Ilona Sztwiertnia (Bronowianka Kraków), Anna Kubiak (JKTS Jastrzębie-Zdrój), Michalina Górska (Dojlidy Białystok) i Katarzyna Królikowska (ATS Bingo Ropczyce). W 1/8 Ania pokonała Ewę Krakowiak 4:2 (10, 8, 5, -5, -8, 2), w ćwierćfinale uporała się z Zuzanną Gaworską 4:3 (-10, 7, -9, 8, 6, -10, 6), w półfinale pewnie pokonała Annę Kubiak 4:1 (8, 3, 7, -6, 12). W wielkim finale trafiła na turniejową „jedynkę” Wiktorię Wróbel, której po zaciętym pojedynku uległa 1:4, zostając wicemistrzynią Polski juniorek.
🏓Za to w deblu i mikście nie było na nią siły. W grze podwójnej występowała w parze z Zuzanną Wielgos (AZS Politechnika Rzeszów). Do finału wszystkie pojedynki wygrały w trzech setach. Dopiero w finale dwa urwał im duet Wiktoria Wróbel – Ilona Sztwiertnia. To był niesamowity pojedynek. Jarosławsko-rzeszowska para przegrywała już 0:2, by w kolejnych setach odwrócić po pasjonujących wymianach, losy spotkania. Ostatecznie wygrały 3:2 (-7, -7, 10, 10, 2) i zostały deblowymi mistrzyniami Polski.
🏓W mikście partnerem A. Brzyskiej był Patryk Dziuba (AZS Politechnika Rzeszów). Ten duet nie był w gronie faworytów, ale rozegrał kapitalne zawody. Od ćwierćfinałów mierzyli się za znacznie wyżej notowanymi mikstami, ale dali radę, rozgrywając trzy niezwykle emocjonujące pięciosetowe boje! W ćwierćfinale pokonali parę Kuba Kwapis – Anna Kubiak 3:2 (-5, 3, 8, -8, 😎, w półfinale duet Mateusz Zalewski – Zuzanna Gaworska 3:2 (-8, 7, -5, 5, 14), zaś w wielkim finale parę Szymon Kolasa – Ilona Sztwiertnia 3:2 (-7, 2, -6, 4, 10).