SMS U-16 Jarosław w najlepszej ósemce Mistrzostw Polski w futsalu

W dniach 7-9 luty w odległym Starogardzie Gdańskim nasz zespół SMS U-16 po raz pierwszy w historii wystąpił w finałach Mistrzostw Polski do lat 16 w futsalu w gronie szesnastu najlepszych zespołów w kraju w tej odmianie piłki nożnej. SMS-iacy, którzy awans do finałów wywalczyli w eliminacjach zdobywając tytuł wicemistrzów Podkarpacia (rozgrywając turnieje w Oleszycach, Zarzeczu oraz finałowy w Kamieniu) w daleką podróż udali się już w czwartek, gdzie po 11-godzinach zakwaterowali się w naszej bazie na czas Mistrzostw Polski (Restauracja Gold w Janowie), a później odbyli wieczorny rozruch w jednej z hal sportowych w Starogardzie Gdańskim.

Piątek to uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw, a o godzinie 19.00 mecz z Gwiazdą Ruda Śląska zakończony wynikiem 1-1 po golu Michała Gidy  na dwie minuty przed końcem spotkania. W sobotę nasza drużyna rozegrała kolejne dwa mecze grupowe pokonując w nich Hurtap Łęczyca 2-0 (dwie bramki kapitana Sebastiana Bogacza) oraz SPN Szamotuły 6-2 (trzy trafienia Jarosława Aksamita  oraz po jednym Sebastiana Bogacza, Radosława Rogi  i Seweryna Zalewskiego) awansowała do ćwierćfinałów zajmując pierwsze miejsce w grupie.

Niedzielny ćwierćfinał z futsalowym zespołem z Nowin to bardzo uważna gra obu zespołów w defensywie i gra "na błędy", jeden więcej popełnia nasz zespół i ostatecznie ulegamy zespołowi z woj. świętokrzyskiego (który zdobywa ostatecznie brązowy medal Mistrzostw Polski) 1-2 po golu Sebastiana Bogacza.

Wyniki faza grupowa:
SMS Jarosław - Gwiazda Ruda Śląska 1-1 (Gida)
SMS Jarosław - Junior Hurtap Łęczyca 2-0 (Bogacz 2)
SMS Jarosław - SPN Szamotuły 6-2 (Aksamit 3, Bogacz, Zalewski, Roga).
Faza pucharowa - ćwierćfinał:
SMS Jarosław - GKS Futsal Nowiny 1-2 (Bogacz).

Mistrzem Polski został zespół Rekordu Bielsko-Biała, wicemistrzem gospodarze Beniaminek Starogard Gdański , brązowe medale przypadły GKS Futsal Nowiny  natomiast nasz zespół sklasyfikowany został na miejscach 5-8 będąc najwyżej sklasyfikowaną drużyną z woj.
podkarpackiego.

Warto dodać, że mecz transmitowane były na żywo przez internetową telewizję i cieszyły się sporym zainteresowaniem naszych kibiców, a sam udział w Mistrzostwach był również okazją do świetnej promocji Szkoły jak i miasta Jarosławia. Drużyna SMS-u w składzie z kilkoma zawodnikami z młodszych roczników zebrała za swoją postawę bardzo pochlebne recenzje od obserwatorów.

Skład SMS: Marcin Piela (br), Dawid Bachnacki (br), Sebastian Bogacz (kpt), Radosław Socha, Jarosław Aksamit, Michał Gida, Jakub Mliczak, Michał Stankiewicz, Nazar Chernyshyn, Seweryn Zalewski, Radosław Roga, Grzegorz Piela.

Trener SMS Robert Kurosz: Z postawy zespołu w finałach Mistrzostw Polski można być jak najbardziej zadowolonym, drużyna zrobiła bardzo duży progres pod kątem organizacji gry oraz taktyki futsalowej i za wykonaną pracę na treningach i realizację założeń należą się zawodnikom duże brawa. Mierzyliśmy się z zespołami od lat grającymi w MMP, a mimo to cel jaki sami sobie założyliśmy czyli wyjście z grupy z niełatwymi przecież rywalami osiągnęliśmy z pierwszego miejsca. Po meczu ćwierćfinałowym na pewno panował niedosyt, popełniliśmy o jeden błąd więcej niż doświadczony przeciwnik, jednak z perspektywy czasu miejsce w najlepszej ósemce w Polsce i to w debiucie należy z pewnością docenić. Ze swojej strony chciałem podziękować wszystkim zawodnikom za świetną atmosferę i cały futsalowy sezon, a także kibicom którzy śledzili poczynania naszego zespołu. Jestem przekonany, że umiejętności i zdobyte doświadczenie pomogą chłopakom w ich dalszym rozwoju już na dużym boisku.