Obozy zimowe SMS Jarosław

W dniach 20.01-24.01 piłkarze oraz pływacy SMS-u Jarosław przebywali na zgrupowaniach zimowych. Klasy 4-7 Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu wybrali się w tereny górskie, a nasze rodzime Bieszczady, a konkretnie do Leska. Grupy klas 8 SP SMS oraz 1 LO SMS Jarosław szlifowali formę na północy woj. Lubelskiego a konkretnie w miejscowości Puławy. Program obozów był bardzo napięty, dzięki czemu oprócz doskonalenie umiejętności czysto sportowych, był czas na teorię oraz wspólną integrację.

W Lesku naszą bazą było Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Bieszczadnik”. Dzięki bardzo dobrej lokalizacji mieliśmy na wyciągnięcie ręki tak naprawdę wszystko co potrzeba na obozie: boisko z sztuczną nawierzchnią, basen, oraz bazę noclegową z pysznym domowym jedzeniem. Czas wytężonej pracy przepełniony był przede wszystkim treningami piłkarskimi, pływackimi, analizą gry, teoretycznymi wykładami na temat modelu gry, sparingami, turniejami wewnętrznymi czy filmami edukacyjnymi ukazującymi jak ciężką pracą można dojść na szczyt w sporcie. Warto tutaj zaznaczyć bardzo ciężką prace pływaków, którzy w pocie czoła przygotowywali się do startów w Lidze. Nie zabrakło czasu również na integrację, i regenerację. Zajęcie również urozmaicaliśmy poprzez turnieje wewnętrzne w tenisa stołowego czy gry planszowe.

W Puławach nasi piłkarze z grup starszych zakwaterowani byli w bursie szkolnej. Jednym z kryteriów wyboru tego miejsca była świetna baza treningowa. Do dyspozycji naszej mieliśmy dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią, orlik przy bursie oraz basen i siłownię. Puławy to miasto bardzo
otwartym na sport, każdy pasjonat aktywności fizycznej znajdzie tam coś dla siebie. Drużyny rozegrały bardzo wartościowe sparingi z zespołami TOP 54 Biała Podlaska, występującymi w Centralnej Lidze Juniora U15 i U17, Wisłą Puławy U17 i Ceramiką Opoczno U17. Każdy z tych meczy dostarczył trenerom sporo materiału do analizy. Podsumowując czas spędzony na Lubelszczyźnie, możemy uznać za owocny. Puławy to miasto bardzo otwartym na sport, każdy pasjonat aktywności fizycznej znajdzie tam coś dla siebie. Dzięki tym wszystkim możliwością udało się zrealizować wszystkie cele szkoleniowe.

Czas spędzony podczas pięciodniowych obozów uznajemy za bardzo pożyteczny, który na pewno zaprocentuję w przyszłości, a wartości wyniesione z tego typów wyjazdów pozostaną naszym zawodnikom do końca życia.