Potrójna korona Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego i tenisiści stołowi PKS-u Kolping Jarosław to drużyna na medal. Po mistrzowskich tytułach w Szkolnych Igrzyskach Dzieci oraz czempionacie młodzików, młodzi jarosławianie dołożyli triumf w 13. Memoriale Andrzeja Grubby w Sopocie.

Jarosławianie w składzie: Natalia Maciałek oraz Dawid Jadam i Szymon Brud, podczas całego turnieju w hali 100-lecia przegrali zaledwie dwa pojedynki. Nie ulegli presji i z nawiązką wywiązali się z roli faworytów.

- To był bardzo dobry turniej w wykonaniu moich zawodników. Pokazali, że w tym sezonie nie mają sobie równych! Teraz zawodnikom należy się parę dni odpoczynku, a później wracamy do sali kontynuować treningi. 25. czerwca zaczynamy przygotowania do Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów w Ostravie. Przypomnę, że w Czechach nasz kraj reprezentować będzie Anna Brzyska i Dawid Jadam – zdradził trener Mateusz Czernik.

Finał, mimo zwycięstwa 3:0, nie należał do łatwych . Dawid Jadam w pierwszym pojedynku ograł lidera zespołu SP Szczytniki - Kacpra Tureckiego i tym samym świetnie otworzył wynik. Szymon Brud z kolei pewnie pokonał zawodniczkę Angelikę Filipek 3:0 i SMS prowadził w całym spotkaniu 2:0. „Kropkę nad i” postawiła Natalia Maciałek, która wygrała ostatni pojedynek z leworęczną Mileną Gaj 3:1.

- To był nasz ostatni turniej drużynowy w tym sezonie. Oczywiście jestem bardzo zadowolony, bo zdeklasowaliśmy rywali w Sopocie. Po raz kolejny uczniowie SMS-u i zawodnicy PKS-u Kolping udowodnili, że są najlepsi w Polsce, a szkolenie dzieci i młodzieży w Jarosławiu stoi na najwyższym poziomie. Teraz pozostaje nam trzymać kciuki za Annę Brzyską i Dawida Jadama, którzy wystąpią z orzełkiem na piersi podczas Mistrzostw Europy w czeskiej Ostravie – podsumował menedżer Kamil Dziukiewicz.

Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów rozpoczną się 7. lipca i potrwają 10. dni.