SMS NAJLEPSZY W POLSCE JEST!

Historycznym sukcesem zakończyły się pingpongowe Mistrzostwa Polski Szkół w ramach Igrzysk Dzieci w Rawie Mazowieckiej. Po złote medale sięgnęła Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu z Dawidem Jadamem i Szymonem Brudem w składzie. Żadna szkoła z naszego miasta nigdy wcześniej nie osiągnęła takiego sukcesu!

- Jestem bardzo dumny z moich uczniów. Na stałe zapisali się na kartach historii i nikt im już tego nie odbierze. Wyrazy uznania dla Dawida i Szymona oraz trenerów: Konrada Zielińskiego i Mateusza Czernik. Cieszy, że owocuje nasza strategia w Szkole Mistrzostwa Sportowego czyli łączymy najwyższy poziom edukacji oraz 16 godzin sportu tygodniowo. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla tenisistów stołowych i sztabu trenerskiego. Liczę, że jarosławski Miejski Szkolny Związek Sportowy wyróżni  naszych mistrzów, bo wykonali ogrom ciężkiej pracy – podsumował dyrektor SMS-u, Kamil Dziukiewicz.

To był rewelacyjny występ w wykonaniu jarosławskich pingpongistów. Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przypieczętowali swoją świetną dyspozycję w finale pokonując szkołę z Lidzbarka Warmińskiego. Tym samym podopieczni trenerów: Czernika i Zielińskiego zdystansowali pozostałe 23 szkoły! Dodatkowo Dawid Jadam został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.

- Chciałbym przypomnieć, że cały czas trwa nabór na rok szkolny 2019/2020 do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Jedną z wiodących dyscyplin jest właśnie tenis stołowy. Po raz kolejny udowodniliśmy, że warto nam zaufać, bo oprócz świetnej oferty dydaktycznej i nowoczesnego podejścia do edukacji dajemy szansę, by nasi uczniowie walczyli o najwyższe cele na arenach sportowych – dodaje Dziukiewicz.

Potwierdzeniem tych słów niech będzie kolejny doskonały występ podopiecznych SMS-u. Dawid Jadam został w Brzostku Międzywojewódzkim Mistrzem Młodzików w singlu oraz w deblu z Szymonem Brudem. Gratulujemy młodym mistrzom!