Testy naborowe "na szóstkę"!

Były emocje, frekwencja i gwiazda wielkiego formatu. Za nami testy naborowe do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Organizatorzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania.

Były reprezentant Polski w piłce nożnej, a obecnie ekspert telewizyjny TVP Sport – Marcin Żewłakow był gościem specjalnym w Jarosławiu. To kolejny, po Tomaszu Hajcie i Radosławie Matusiaku, wybitny piłkarz, który pojawił się w Jarosławiu na specjalne zaproszenie dyrekcji Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

- To sprawdzony przez nas model. Przy okazji testów i naboru zarówno Hajto, Matusiak jak i teraz Żewłakow spotkali się z naszą kadrą trenerską. Takiespotkania są bardzo cenne, bo nasi goście chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Ponadto Marcin Żewłakow doskonale czuje system naszej szkoły, bo sam jest absolwentem stołecznego SMS-u – powiedzieli dyrektorzy i organizatorzy testów naborowych, Kamil Dziukiewicz i Michał Cebula.

W samo południe na stadionie JKS-u przy ul. Bandurskiego rozpoczęły się testy. Pierwsze kilkadziesiąt minut przeznaczono na spotkanie z Żewłakowem.

- Jestem pod wrażeniem organizacji tego naboru oraz warunków jakie panują w SMS-ie. Jestem przekonany, że w Jarosławiu wychowa się niejednego dobrego piłkarza. Z tego miejsca chciałbym też bardzo podziękować za zaproszenie. To był udany dzień – powiedział były reprezentant Polski.

Po spotkaniu rozpoczęły się testy. Oprócz piłkarzy, którzy zostali przy Bandurskiego, testowane były szczypiornistki (w hali MOSiR-u), pływacy na miejskim basenie oraz tenisiści stołowi (w klubowej sali PKS-u Kolping).

Nie zabrakło także atrakcji i gadżetów, a każde dziecko kończyło testy z uśmiechem na twarzy.