Anna Brzyska 7. w Europie!

Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu - Anna Brzyska razem z reprezentacją Polski zdobyła 7. miejsce podczas Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w rumuńskim Cluj- Napoca. Nasza zawodniczka była wyróżniającą się kadetką, która walnie przyczyniła się do znakomitego występu biało-czerwonych.

- Podczas ostatnich Mistrzostw Europy nasze kadetki wypadły słabo, były 22. Zajęły ostatnie miejsce w grupie, przegrały baraż o otrzymanie się w najlepszej "16" z Litwą 2:3. Mistrzostwa w Rumunii to już zupełnie inna historia. Przyznam, że tegoroczne rezultaty są dla mnie zaskakujące, bo nasze kadetki wystartowały z bardzo trudnej pozycji. Awans do najlepszej ósemki w Europie to ogromny sukces - przyznaje dyrektor sportowy PZTS, Stefan Dryszel.

Z Mołdawią kompletem punktów popisała się Anna Brzyska z SMS-u Jarosław. Najpierw pokonała Natalię Brinzę (15 rakietę w Europie), a później w decydującej grze odprawiła jej siostrę - Vitalinę (57).

- Siódme miejsce przed mistrzostwami brałbym w ciemno! To, że graliśmy o medal świadczy o dobrej i mądrej grze zawodniczek. Metodą "małych kroczków" dotarliśmy do ćwierćfinału. Istotne było to, że wszystkie zawodniczki znam bardzo dobrze, bo rywalizujemy ze sobą podczas turniejów ogólnopolskich. Dobrze przepracowaliśmy dwa obozy w Gdańsku i Cetniewie, dodam, że w doskonałych warunkach. Anna Brzyska ograła wiele wyżej rozstawionych od siebie zawodniczek.  Na koniec gratulacje należą się trenerom klubowym zawodniczek czyli między innymi Mateuszowi Czernikowi - podsumował trener kadry, Marcin Jarkowski.