Brzyska i Jadam mistrzami Polski!

Z trzema medalami wracają z Mistrzostw Polski Młodzików w Zielonej Górze uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Nasi pingpongiści triumfowali w grze podwójnej, a w pojedynczej wywalczyli srebro.

Anna Brzyska powiększyła swoją kolekcję medali o dwa krążki. Razem z Zuzanną Wielgos (tenisistką stołową LZS-u Kąkolówka) sięgnęła po mistrzostwo w grze podwójnej pokonując w finale duet: Julia Furman (AZS UE Wrocław) / Ewa Krakowiak (GKTS Gdańsk) 3:0.

W grze pojedynczej Brzyska zdobyła srebro. W finale musiała uznać wyższość… Zuzanny Wielgos czyli partnerki deblowej. Zawodniczka PKS-u w ostatniej grze turnieju przegrała 1:3.

O małą sensację postarał się Dawid Jadam, który podobnie jak Brzyska jest uczniem SMS-u. Młody pingpongista wspólnie z Marcelem Błaszczykiem (Dwójka Rawa Mazowiecka) zdobyli mistrzostwo Polski Młodzików w grze podwójnej. Smaczku dodaje fakt, że zarówno Jadam jak i Błaszczyk to dopiero żacy! W finale pokonali parę młodzików: Dawid Michna/Alan Kulczycki 3:2

Wcześniej, aktualni mistrzowie Polski w deblu, po bardzo zaciętym pięciosetowym spotkaniu, wyeliminowali w ćwierćfinale faworytów: Mateusz Zalewskiego/Szymona Wiśniewskiego.

W rywalizacji drużynowej, zarówno chłopcy (Dawid Jadam i Szymon Brud) jak i dziewczęta (Anna Brzyska i Dagmara Kłak) dotarli do ćwierćfinałów.