Dziewczyny lubią brąz!

Sukcesów młodych tenisistów stołowych ciąg dalszy! Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego i zawodniczka PKS-u Kolping FRAC Jarosław – Anna Brzyska zdobyła brązowy medal w Bratysławie, a Dawid Jadam jest drugim żakiem w Polsce!Sukcesów młodych tenisistów stołowych ciąg dalszy! Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego i zawodniczka PKS-u Kolping FRAC Jarosław – Anna Brzyska zdobyła brązowy medal w Bratysławie, a Dawid Jadam jest drugim żakiem w Polsce!

Prestiżowy i międzynarodowy turniej ITTF Slovak Cadet Open w Bratysławie dobrze zapamięta Brzyska. Tenisistka stołowa razem z reprezentacją Polski sięgnęła po brązowe medale w rywalizacji drużynowej. W walce o wielki finał „biało-czerwone” uległy Szwedkom 1:3.W turnieju gry pojedynczej Ania może mówić o dużym pechu. Zawodniczce PKS-u Kolping zabrakło niewiele, aby wyszła z grupy eliminacyjnej. Tenisistka stołowa zrehabilitowała się później wygrywając turniej pocieszenia. – Brązowy medal to nagroda za jej bardzo ciężką pracę. Świetnie łączy naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego i treningi w klubie. Chcę tylko przypomnieć, że nasza Ania jest młodziczką, a w Bratysławie rywalizowała z kadetkami czyli de facto o 2. lata starszymi rywalkami. Jestem z niej bardzo dumny – przyznaje pomysłodawca SMS-u, Kamil Dziukiewicz.
To nie koniec dobrych wieści, bo gdy Brzyska rywalizowała na Słowacji, to w Lidzbarku Warmińskim startował Dawid Jadam. Młody jarosławianin znakomicie rozpoczął Grand Prix Polski Żaków. Przebojem wdarł się do fazy TOP 8. Apetyty stawały się coraz większe, a Jadam nie zwalniał tempa. Ograł Mikołaja Kaciubę i Artura Gromka po 3:0 i zameldował się w finale. Dopiero w ostatnim meczu turnieju musiał uznać wyższość Marcela Błaszczyka. – To był bardzo udany weekend i świetna reklama naszej akademii. Dzieci i młodzież chcą u nas trenować, zawodnicy osiągają świetne wyniki. To bardzo cieszy – cieszy się Dziukiewicz.