XIX Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

XIX Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół PodstawowychXIX Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora SP 11 i Pucha Przechodni "Śladami Bogdana Zająca".

W dniu 6 lutego reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju "Śladami Bogdana Zająca". Był to już nasz drugi rok kiedy zostaliśmy zaproszeni na to wydarzenie. W tym roku praktycznie wszystkie szkoły z Jarosławia brały udział.

Organizator podzielił drużyny na 3 grupy w których rywalizowaliśmy. Trafiliśmy do grupy z SP 4, SP 6. Pierwszy mecz troszkę rozpoczęliśmy ospale, a naszym przeciwnikiem była szkoła nr 4. Rozmowa w przerwie z chłopcami, wiedzieli co trzeba poprawić i kończymy z rezultatem 1-1 który raczej powinien zadowolić przeciwników bo mieliśmy wiele szans by zdobyć kolejną bramkę.

Drugi mecz z SP 6 to już gra chłopców jaką chcemy oglądać, dużo kreatywności, odważnych decyzji choć nie zawsze prawidłowych ale oni się uczą dopiero, no i piękne bramki. Wygrywamy 9-2, i wychodzimy z I miejsca w grupie.

XIX Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół PodstawowychW półfinale czekał nas pojedynek z SP 9. Bardzo dobra gra w defensywie, oraz to co zaprezentowaliśmy 2 drugim meczu grupowym w ofensywie daje rezultat 1-0 i awansujemy do finału. Jak się później okazało trafiliśmy na gospodarzy Turnieju czyli SP 11. Finały żądzą się swoimi prawami, a ten był szczególny. Dominujemy od początku, ale też popełniamy błędy w defensywie co skutkuje remisem 2-2. Dogrywka w której też nie brakowało emocji i mieliśmy kilka swoich szans ale niestety nie zostaje rozstrzygnięta. Rzuty karne chłopcy pod duża presją, ale taka nauka jest im bardzo potrzebna, niestety to przeciwnik wykonał o 1 rzut karny skuteczniej i schodzimy pokonani. Zajmujemy 2 miejsce w Turnieju :):)

Ale tak naprawdę to zwycięscy o kolejne doświadczenie i sposób gry jaki chłopcy prezentowali przez cały turniej. Po meczu chłopców podszedł pocieszać Trener Bogdan Zająć, powiedział im że stworzyli świetne widowisko jak na ostatnich Mistrzostwach Europy Polacy i że sam świetnie wie co czują bo przeżywał również niedawno takie same emocje jak oni.

Gratuluję chłopcom postawy w tym dniu bo wszyscy dali z siebie 100%, byliśmy drużyną, a na pewno doświadczenie zdobyte w tym dniu zaprocentuje dla każdego z nich w przyszłości.