Mistrzowie chcą podzielić się swoim doświadczeniem!

Kolejny rok będzie wyjątkowy dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Placówka otwiera nowy kierunek dla uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej. Od września będzie można trenować akrobatykę i to pod okiem mistrzów. Delfina i Bartek czyli zwycięzcy telewizyjnego show „Mam Talent” zostaną nauczycielami w Jarosławiu. 

Bartku, wszyscy znają Ciebie i Delfinę przede wszystkim z telewizyjnego show TVN „Mam Talent”. Wygraliście 5. edycję programu, ale to nie wszystkie Wasze sukcesy. Jakbyś miał wymienić te najważniejsze.

Bartłomiej „Bartek” Byjoś: Przede wszystkim jestem pięciokrotnym Mistrzem Polski Juniorów w Fitnessie Gimnastycznym oraz Mistrzem Polski Seniorów z 2016 roku. Mam także na swoim koncie trzy medale z Mistrzostw Europy oraz udział w Mistrzostwach Świata, gdzie zająłem 4. miejsce.

Delfina natomiast może pochwalić się drugim miejscem na Mistrzostwach Świata i III miejscem na Mistrzostwach Europy w formacjach tanecznych.

Cofnijmy się trochę w czasie. Kiedy zaczęła się Wasza przygoda z akrobatyką?

B.B: Jeśli chodzi o mnie to w 4. klasie szkoły podstawowej. Delfina zaczęła w 2. klasie szkoły podstawowej od tańca. Najpierw z sukcesami trenowała taniec i dopiero z czasem doszła do tego akrobatyka. W pewnym momencie zostałem bez partnerki do akrobatyki i namówiłem Delfinę, z którą już byliśmy razem w życiu prywatnym. Nadrobiła zaległości i tak zaczęła się nasza wspólna przygoda.

Nie tak dawno zostaliście nauczycielami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Skąd taki pomysł?

B.B: Kontakt z dziećmi to nie jest dla nas nowość ponieważ często prowadzimy warsztaty. Był taki moment, że zrezygnowaliśmy z trenowania innych na rzecz naszych występów ale poukładaliśmy sobie wszystkie obowiązki i stwierdziliśmy że czemu nie. Chcemy wychować swoich następców i podzielić się naszym doświadczeniem.

 Czym przekonali Was dyrektorzy SMS-u: Michał Cebula i Kamil Dziukiewicz?

B.B: Przede wszystkim profesjonalizmem i wizją. Mało jest takich szkół jak ta w Jarosławiu, gdzie tak profesjonalnie patrzy się na uczniów i zawodników zarazem. To nas przekonało.

Akrobatyka, jako nowy kierunek, rusza w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Kierunek będzie dostępny dla dzieci już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. To dobry pomysł?

B.B: To bardzo dobry pomysł. Jestem zdania, że im szybciej się zaczyna tym lepiej. Nie ważne, czy to dziecko zostanie później w akrobatyce czy nie. Akrobatyka daje dobrą podstawę i ogólny rozwój sportowy. Dlatego polecam trenowanie od samego początku. Sam na swoim przypadku mogę powiedzieć, że żałuję że nie zacząłem wcześniej niż w 4. klasie. Tylko dzięki mojemu uporowi zdołałem nadrobić straty.