UCZNIOWIE NA MEDAL!

Dawid Jadam, Szymon Brud oraz Dawid Szczygieł na medal i to dosłownie! Uczniowie jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego zdobyli srebrne krążki w rywalizacji szkół w tenisie stołowym.

 

W tym roku Rawa Mazowiecka gościła najlepszych uczniów grających w tenisa stołowego. Zawodnicy SMS-u Jarosław przez eliminacje grupowe przeszli jak burza wygrywając wszystkie cztery spotkania gładko, po 3:0.

- Na początku turnieju wprowadziłem rotację. Cały czas grał Dawid Jadam, a jego partnerami byli Szymon Brud albo Dawid Szczygieł. Dopiero potem cały czas grał duet: Jadam – Brud – mówi trener Konrad Zieliński.

W ćwierćfinale nasi zawodnicy ograli szkołę z Limanowej, w półfinale gospodarzy czyli uczniów z Rawy Mazowieckiej, a w finale przegrali 1:3 z Drzonkowem.

- Półfinał był bardzo emocjonujący. Kibice na trybunach z całych sił dopingowali zespół gospodarzy. Myślę, że cała energia moich zawodników została zużyta właśnie w tym spotkaniu. W finale brakowało już sił, żeby wygrać – dodaje Zieliński.

Zupełnie w innej części kraju rywalizowała uczennica SMS-u, Anna Brzyska. Pingpongistka, jako reprezentantka Polski, wystartowała w Polish Junior & Cadet Open we Władysławowie. Miała okazję zbierać cenne doświadczenie od topowych zawodników z Europy i Azji.

- Szkoda szczególnie spotkania z Chinką Li Yuqi. Po bardzo dobrym i wyrównanym pojedynku Ania przegrała 1:3, ale mecz nie układał się po myśli Azjatki. To nasza  zawodniczka prowadziła 1-0 w setach i   10-9 w drugim secie – opowiada trener Mateusz Czernik.

Brzyska w grze podwójnej z Zuzanną Wielgos dotarła do 1/16 finału, w grze pojedynczej odpadła w 1. rundzie turnieju głównego a w rywalizacji drużynowej nie wyszła z grupy.