Światowy Dzień Sportu w Jarosławiu

Sport to zdrowie! Wpływa nie tylko na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter. Światowy Dzień Sportu w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu miał szczególny wymiar. Po raz pierwszy w tym dniu uczniowie obchodzili święto placówki.

Świętowanie rozpoczęło się mszą świętą w parafii pw. Chrystusa Króla pod przewodnictwem archiprezbitera jarosławskiego, ks. Andrzeja Surowca. Po Eucharystii dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie zagościli w kampusie PWSTE. W hali sportowej przybliżyli historię szkoły, pokazali jak wyglądają lekcje w SMS-ie oraz zaprezentowali część artystyczną. Dyrekcja nagrodziła także podopiecznych za wyniki sportowe i dydaktyczne.

Wisienką na torcie był występ zwycięzców telewizyjnego show „Mam Talent” czyli Delfiny i Bartka. Para jak zwykle pokazała artyzm na najwyższym światowym poziomie.

SMS pragnie wszystkim serdecznie podziękować za wspólne świętowanie historycznego Dnia Szkoły.

Jarosławska placówka w przyszłym roku szkolnym rusza z nową ofertą edukacyjną i sportową. Powiększy liczbę klas oraz wprowadzi nową dyscyplinę. Do piłki nożnej, tenisa stołowego oraz pływania dołączy akrobatyka. Wszystko to od 1. września.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu założona została w 2015 roku. Aktualnie może pochwalić się 130 uczniami i uczennicami.