Pechowa inauguracja

Piłkarze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu rozpoczęli kolejną rundę Centralnej Ligi Juniorów. Na początek przegrali z TOP 54 Biała Podlaska 1:2. Honorowego gola zdobył Maciej Sikora.

Nie była to wymarzony początek rundy dla podopiecznych trenera Pawła Chlastawy. Drużyna zmaga się z plagą kontuzji, dlatego w spotkaniu z TOP 54 zabrakło aż pięciu piłkarzy.

- Choroby, infekcje i kontuzje. To powody absencji moich piłkarzy. Zaznaczę, że 3-4 zawodników gra w wyjściowym składzie, a teraz nie mogłem z nich skorzystać. Dodatkowo ze względu na zimową aurę mieliśmy ograniczone możliwości co do grania sparingów. Na tę chwilę mój zespół potrzebuje zdrowych piłkarzy i grania, grania i jeszcze raz… grania – powiedział trener Paweł Chlastawa.

Piłkarze SMS-u rozpoczęli nerwowo. Dopiero strata bramki wpłynęła na nich mobilizująco. Jarosławianie odpowiedzieli i doprowadzili do remisu. Gola strzałem w długi róg zdobył Maciej Sikora, a asystował Hubert Świecarz. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, błąd popełnili piłkarze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W ostatniej minucie meczu gospodarze faulowali w polu karnym, a sędzia wskazał na rzut karny. Goście wykorzystali prezent i „rzutem na taśmę” zapewnili sobie premierowe zwycięstwo.