Obiecujący debiut!

Minęło pół roku od pierwszego meczu piłkarzy jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Centralnej Lidze Juniora U-15. Jak spisali się piłkarscy adepci? Czas na małe podsumowanie!

SMS delegował do gry w Centralnej Lidze Juniora piłkarzy z rocznika 2003. Rozgrywki pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej to nowy projekt. W rozgrywkach rywalizują najlepsze zespoły z czterech województw.

Od sierpnia, co tydzień, jarosławianie mieli okazje do grania z najlepszymi i podnoszenia swoich umiejętności. Przez 70 minut, bo tyle trwają mecze w CLJ U-15, drużyna doskonaliła się zarówno taktycznie jak i fizycznie. Ta wspaniała przygoda i szansa na grę nawet z „młodzieżówkami” klubów LOTTO Ekstraklasy. Jarosławianie zagrali na przykład z Wisłą Kraków. To była ogromna lekcja!

W czternastu rozegranych meczach SMS zdobył 31 punktów. Dziesięć zwycięstw, trzy porażki i remis to bilans naszej drużyny. Warto dodać, że to nasi piłkarze zdobyli najwięcej bramek w lidze, a dwóch naszych zawodników Albert Krzyczkowski i Hubert Świecarz wspólnie z zawodnikiem Wisły Kraków zdobyło tytuł króla strzelców. Zespół SMS-u do końca walczył o tytuł, w decydującym o mistrzostwie meczu musieliśmy jednak uznać wyższość krakowskiej Wisły. Na początek naszej przygody z CLJ zajęliśmy 2. miejsce. To ogromny sukces jeśli dodamy, że nad trzecią Sandecją Nowy Sącz mieliśmy aż 11. punktów przewagi!

Teraz czeka nas prawdziwa próba charakteru, 3 miesiące przerwy i nowa jeszcze trudniejsza runda. Wierzymy jednak ,że nabyte doświadczenie poparte solidną pracą na treningach pozwoli nam dobrze zaprezentować się w nowej rundzie. Wspólnie walczymy o marzenia, tym bardziej, że w Jarosławiu piłkarskich emocji będzie jeszcze więcej, bo od września Szkoła Mistrzostwa Sportowego wzbogaci się jeszcze o liceum!

 

Tabela:

1.AP Wisła Kraków 36
2.SMS Jarosław 31
3.Sandecja Nowy Sącz 20
4.Korona Kielce 15
5.Motor Lublin 13
6.AP TOP 54 Biała Podlaska13
7.KSZO Ostrowiec 13
8.Stal Mielec 9

Strzelcy:

7 bramek - Świecarz Hubert, Krzyczkowski Albert
5 bramek - Rabczak Kacper
3 bramki - Płocica Szymon, Sikora Maciej