Tenisiści z jarosławskiej szkoły najlepsi w Polsce

W Hali 100-lecia Sopotu Fundacja im. Andrzeja Grubby przy współpracy z MOSiR Sopot zorganizowali finał ogólnopolski XI Memoriału Andrzeja Grubby z udziałem 31 najlepszych drużyn szkolnych wyłonionych w drodze szesnastu wojewódzkich turniejów eliminacyjnych. W nim najlepszy okazał się zespół SMS Jarosław.
Przesłaniem imprezy było uczczenie pamięci Andrzeja Grubby, wybitnego polskiego sportowca.
Wśród obecnych byli rodzice, żona, synowie zmarłego w 2005 roku tenisisty stołowego, a także Andrzej Person, Adam Giersz, Krzysztof Wyrzykowski czy Janusz Czerwiński, a także przyjaciele i znajomi.

Atrakcją dla młodych adeptów tenisa stołowego było oglądanie w akcji zawodników Unii AZS AWFiS Gdańsk, Wang Yanga i Kaii Konishiego. Mogli również rozegrać z nimi kilku akcji.

Tenisiści z jarosławskiej szkoły najlepsi w Polsce

Jarosławska drużyna wystąpiła w składzie: Anna Brzyska, Szymon Brud i Dawid Szczygieł. Towarzyszył im opiekun Mateusz Czernik.

– Tenisiści stołowi Szkoły Mistrzostwa Sportowego marsz po triumf w memoriale Andrzeja Grubby rozpoczęli od zwycięstw w fazie grupowej nad drużynami ze Śmigla i Łasina. W 1/4 finału jarosławianie pokonali jednego z faworytów całego turnieju – zawodników ze Szczytnik 3:0. W kolejnym pojedynku zespół z Podkarpacia pokonał ekipę z Płocka 3:0, by następnie w finale wygrać z drużyną z Warszawy 3:1 – informuje Kancelaria Burmistrza Jarosławia.

Tenisiści z jarosławskiej szkoły najlepsi w Polsce Tenisiści z jarosławskiej szkoły najlepsi w Polsce Tenisiści z jarosławskiej szkoły najlepsi w Polsce Tenisiści z jarosławskiej szkoły najlepsi w Polsce

 

Materiały do pobrania
Finał Ogólnopolski XI Memoriału Andrzeja Grubby - komunikat końcowy