Uczniowie SMS Jarosław na testach w Poznaniu

Uczniowie SMS-u Jarosław na testach w PoznaniuPrzez cztery dni uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Gimnazjum w Jarosławiu brali udział w testach w Akademii Lecha Poznań. Byli to wychowankowie Football Academy Jarosław, SAN Jarosław i Giganci Radymno. Towarzyszył im Paweł Chlastawa, trener SMS Jarosław.

- Młodzi piłkarze odbyli 6 jednostek treningowych pod okiem trenerów Jakuba Leosza oraz koordynatora Akademii Lech Poznań Amilcara Carvalho. Mieli także możliwość odbycia wycieczki po stadionie i spotkania kilku zawodników grających w ekstraklasie, m.in. Marcina Robaka - opowiada Michał Cebula, dyrektor sportowy SMS Jarosław.

Uczniowie SMS-u Jarosław na testach w Poznaniu- Stadion zrobił na chłopcach bardzo duże wrażenie, a pierwsze wejście na murawę zapierało im dech w piersiach. Cały klimat otaczający klub działał na wyobraźnie i pobudzał marzenia. Zarówno zawodnicy, jak i trener doświadczyli jak wyglądają zajęcia w jednej z najlepszych akademii w Polsce.

Michał Cebula głęboko wierzy, że w przyszłości kolejni zawodnicy będą coraz częściej gościć w najlepszych klubach, a jak największa liczba zawodników będzie miała możliwość rozgrywania meczów na takich stadionach jak w Poznaniu. - Taka jest właśnie misja naszej szkoły - dodał dyrektor SMS.