Zawodnicy z Jarosławia medalistami turnieju Andro Kids Open w Düsseldorfie

najlepsi w Europie

W miniony weekend w niemieckim Düsseldorfie odbył się największy w Europie międzynarodowy turniej tenisa stołowego dla najmłodszych. W tegorocznej edycji Andro Kids Open wystartowało aż 1323 dzieci z 29 krajów, m. in. z Australii, Cypru, Turcji, Chin, Węgier, Francji itp. W skład licznej reprezentacji Polski weszli zawodnicy PKS Kolping Jarosław - Anna Brzyska, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Dawid Jadam, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 10.

W turnieju drużynowym (rocznik 2004/2005) Anna Brzyska wraz z Rumunką Marią Girlea, reprezentującą Css1 Bucharest, wywalczyły złoty medal. W półfinale dziewczęta pokonały reprezentantki Niemiec 3:0, a w spotkaniu finałowym, po dwóch godzinach wyrównanej walki, zwyciężyły 3:2 z Serbkami.

W turnieju drużynowym (rocznik 2006 i młodsi) występował również Dawid Jadam, który w parze z Kacprem Szurlejem z GKS Gorzovii Gorzów Wielkopolski zdobył brązowy medal.

Nasi tenisiści stołowi wystąpili również w turnieju gry pojedynczej, w którym odnieśli wspaniałe wyniki. Po srebrny medal w kategorii rocznika 2005 sięgnęła Anna Brzyska, a złoto w najmłodszej kategorii wiekowej (rocznik 2007) zdobył Dawid Jadam.

Cały turniej trwał trzy dni, a najmłodsi tenisiści stołowi z całego świata rozegrali łącznie ponad 4000 pojedynków na 80 stołach profesjonalnego kompleksu sportowego niemieckiej Borussii Düsseldorf, jednego z najlepszych klubów tenisa stołowego na całym świecie.